Loading Events

Events for June 26, 2019

Events Search and Views Navigation

Event Views Navigation

Ongoing

Mapping of the Obscurity

June 24 @ 8:00 pm - June 27 @ 11:00 pm
Museum of Kosova – Muzeu i Kosovës Pristina, Kosovo 10000 + Google Map

"Mapping of the Obscurity", është një ekspozitë/instalacion që sintetizon formën e artit të animacionit me atë tradicional. Mesazhi i tij është të bëhet një eksperiment se si mund të përpiqemi të përcaktojmë hapësira të panjohura arkitekturore, me shtimin e qasjeve të ndryshme kërkohet të zhvillohet një instalacion që ne e udheheqim dhe formojmë një dimension […]

Find out more »

7:00 am

Ecje – BURIMET E ÇELEPINOS DHE RUDOKA E MADHE/ Hiking

June 26 @ 7:00 am
Bjeshket e Sharrit
€10

Të Nderuar Miq, Klubi Alpin Prishtina Ju fton të merrni pjesë në ecjen bjeshkatare të së dielës, që do të mbahet në Masivin Malor të Çelepinos dhe Rudokës së Madhe, në afërsi të fshatit Brod. Kjo ecje do të zhvillohet këtë vikend, me datën 23.06.2019. Pjesëmarrja është e hapur për gjithë të interesuarit. Detajet e […]

Find out more »

8:00 pm

Beethoven 9 । Filharmonia e Kosovës

June 26 @ 8:00 pm - 10:00 pm
Sheshi Skenderbe, Skenderbeu
Prishtine, Kosovo 10000 Albania
+ Google Map

20/20 Filharmonia e Kosovës Kosovo Philharmonic BEETHOVEN Simfonia Nr. 9 Symphony 9 KORI DHE ORKESTRA E FILHARMONISË SË KOSOVËS KOSOVO PHILHARMONIC ORCHESTRA & CHOIR ARTA JASHAR I SOPRANO VIKENA KAMENICA ALT । ALTO LIRIDON SADRIU TENOR ARMANDO LIKAJ BAS । BASS Dirigjent । Conductor TOSHIO YANAGISAWA 26.06.2019 E mërkurë 20:00 । Wednesday 8:00 pm Sheshi […]

Find out more »
+ Export Events