Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Concert with Shpat Deda/ Koncert nga Shpat Deda/ Ouverture des Semaines de la Francophonie

March 6 @ 8:00 pm - 11:00 pm

La soirée d’ouverture des Semaines de la Francophonie 2019 se tiendra le 6 mars au Théâtre Oda, Pristina, à 20h00.
Programme de la soirée :
– Cocktail
– Discours d’ouverture des Semaines de la Francophonie
– Interprétation d’Elsa Hyseni sur des textes de Jacques Brel
– Concert de Shpat Deda

Entrée libre

Hapja e javëve të Frankofonisë 2019 do të mbahet më 6 mars në Teatrin Oda, Prishtinë, në orën 20:00.
Programi i mbrëmjes:
– Koktej
– Fjalimi dhe hapja e javëve të Frankofonisë
– Interpretimi i teksteve të Jackues Brel nga Elsa Hyseni
– Koncert nga Shpat Deda

Hyrja falas


ENG

The Opening Ceremony of the Francophonie Weeks will take place in the Oda Theatre in Pristina on the 6th of March at 8pm.
Program :
– Cocktail
– Francophonie Weeks’ opening speech
– Jacques Brel songs performed by Elsa Hyseni
– Shpat Deda concert

Free admission

Details

Date:
March 6
Time:
8:00 pm - 11:00 pm

Organizers

Francophonie Kosovo
Teatri ODA

Venue

Teatri ODA
Pallati i Rinise dhe Sportit
Pristina, Kosovo 10000
+ Google Map