Loading Events

Events Search and Views Navigation

Event Views Navigation

Ongoing

Contemporary African Cinema Week

February 12 @ 7:00 pm - February 15 @ 10:00 pm
Kino ARMATA, Brigada e Kosoves
Prishtina, 10000
+ Google Map

(English below) JAVA E KINEMASË BASHKËKOHORE AFRIKANE 12-15 shkurt 2019 Kino ARMATA, hapësira publike në Prishtinë që promovon kulturë alternative dhe dialog shoqëror, ka kënaqësinë të njoftojë për bashkëpunimin e rradhës me Alliance Française de Pristina, Ambasadën e Francës në Kosovë dhe IF Cinema në shfaqjen e disa prej punëve më të rëndësishme dhe relevante […]

Find out more »

The Show “Andërr”

February 14 @ 8:00 pm - February 15 @ 9:00 pm
National Theatre of Kosovo, Rr. Agim Ramadani
Pristina, Kosovo 10000
+ Google Map

Baleti Kombëtar i Kosovës shfaq Premierën e parë për vitin 2019: Shfaqja “Andërr” Libreti & Koreografia: Kreshnik Musolli Asistente: Jeta Musolli Kostumet: Era Muçolli Projektori: Ylli Selmani Shef Skene: Aziz Maloku Datat: e Enjte - 14.02.2019 PREMIERA e Premte - 15.02.2019 Repriza e parë Jeni të Mirëseardhur!

Find out more »

11:00 am

Servis Night / Randomer [Clone, Hemlock, LIES, Dekmantel] UK

February 15 @ 11:00 am - February 16 @ 7:00 am
Teatri ODA, Pallati i Rinise dhe Sportit
Pristina, Kosovo 10000
+ Google Map

Servis Night Teatri Oda, Prishtina Friday, February 15th, 2019 Randomer UK Hailing from North London, Randomer is one of the most prolific producers of the past decade. Few have a recent back catalogue as rich and diverse as Randomer. His discography reads like a who’s who of modern techno: across a six year career, he’s […]

Find out more »
+ Export Events