Loading Events

Events for March 9, 2020

Events Search and Views Navigation

Event Views Navigation

7:00 pm

Film Screening & Talk: Zana

March 9 @ 7:00 pm - 9:00 pm
Shtatëmbëdhjetë Henrik Bariç
Prishtine, Kosovo Albania
+ Google Map

FILM SCREENING & TALK: ZANA (English below) Pas sukseseve nëpër festivale në vende të ndryshme në botë dhe kritikave pozitive, filmi “Zana” i regjisores Antoneta Kastrati ishte edhe filmi i përzgjedhur i Kosovës për nomimin për çmimin Oscar, në kategorinë e filmave në gjuhë të huaj. Nëse ende nuk keni pas rast që ta shihni […]

Find out more »
+ Export Events