Loading Events

Events for May 14, 2019

Events Search and Views Navigation

Event Views Navigation

Ongoing

Vietnam 101 / Java e Dokumentarëve Vietnamez

May 13 @ 8:00 pm - May 16 @ 10:00 pm
Kino ARMATA, Brigada e Kosoves
Prishtina, 10000
+ Google Map

(English below) VIETNAM 101 13, 14 dhe 16 maj 2019, 20:00h Kino ARMATA, hapësira publike në Prishtinë që promovon kulturë alternative dhe dialog shoqëror, ka kënaqësinë të njoftojë për bashkëpunimin e rradhës me Alliance Française de Pristina, Ambasadën e Francës në Kosovë dhe IF Cinema në shfaqjen e disa prej punëve më të rëndësishme dhe […]

Find out more »

7:00 pm

Support Kosovo’s Next Success Story

May 14 @ 7:00 pm - 9:30 pm
Emerald Hotel Pristina, Kosovo 10000 + Google Map
Euro55 – Euro585

The RIT Kosovo (A.U.K) Board of Trustees, President and the RIT Kosovo community, are honored to invite you and your family to the "Support Kosovo's Next Success Story" Gala evening on May 14th, 2019 at Hotel Emerald in Prishtina, from 19:00 - 21:30. The "Support Kosovo’s Next Success Story" event will enable RIT Kosovo (A.U.K) […]

Find out more »
+ Export Events