Loading Events

Events Search and Views Navigation

Event Views Navigation

Ongoing

Contemporary African Cinema Week

February 12 @ 7:00 pm - February 15 @ 10:00 pm
Kino ARMATA, Brigada e Kosoves
Prishtina, 10000
+ Google Map

(English below) JAVA E KINEMASË BASHKËKOHORE AFRIKANE 12-15 shkurt 2019 Kino ARMATA, hapësira publike në Prishtinë që promovon kulturë alternative dhe dialog shoqëror, ka kënaqësinë të njoftojë për bashkëpunimin e rradhës me Alliance Française de Pristina, Ambasadën e Francës në Kosovë dhe IF Cinema në shfaqjen e disa prej punëve më të rëndësishme dhe relevante […]

Find out more »

10:00 am

You’re somebody’s type. Donate blood. With love!

February 14 @ 10:00 am - 1:00 pm
ICK – Innovation Centre Kosovo, Rruga Rexhep Mala, 28A,
Pristina, Kosovo 10000
+ Google Map

Donate blood & love for people in need 🙂

Find out more »

8:00 pm

The Show “Andërr”

February 14 @ 8:00 pm - February 15 @ 9:00 pm
National Theatre of Kosovo, Rr. Agim Ramadani
Pristina, Kosovo 10000
+ Google Map

Baleti Kombëtar i Kosovës shfaq Premierën e parë për vitin 2019: Shfaqja “Andërr” Libreti & Koreografia: Kreshnik Musolli Asistente: Jeta Musolli Kostumet: Era Muçolli Projektori: Ylli Selmani Shef Skene: Aziz Maloku Datat: e Enjte - 14.02.2019 PREMIERA e Premte - 15.02.2019 Repriza e parë Jeni të Mirëseardhur!

Find out more »
+ Export Events