Loading Events

Events Search and Views Navigation

Event Views Navigation

2:00 pm

Prishtina Education Fair 2019

February 12, 2019 @ 2:00 pm - 6:00 pm
Hotel Sirius, rr. Agim Ramadani
Prishtina, Albania
+ Google Map

Smart Center ne bashkepunim me ''KEIN'' organizojne Panairin e edukimit ''PRISHTINA EDUCATION FAIR 2019", ne te cilin do te marrin pjese nje numer i konsiderueshem e univeristeve te njohura nga Evropa (emrat e te cileve do te publikohen ne ditet ne vazhdim). Ky panair u jep mundesine nxenesve te shkollave te mesme dhe studenteve te […]

Find out more »

7:00 pm

Contemporary African Cinema Week

February 12, 2019 @ 7:00 pm - February 15, 2019 @ 10:00 pm
Kino ARMATA, Brigada e Kosoves
Prishtina, 10000
+ Google Map

(English below) JAVA E KINEMASË BASHKËKOHORE AFRIKANE 12-15 shkurt 2019 Kino ARMATA, hapësira publike në Prishtinë që promovon kulturë alternative dhe dialog shoqëror, ka kënaqësinë të njoftojë për bashkëpunimin e rradhës me Alliance Française de Pristina, Ambasadën e Francës në Kosovë dhe IF Cinema në shfaqjen e disa prej punëve më të rëndësishme dhe relevante […]

Find out more »
+ Export Events