Loading Events

Events for March 10, 2020

Events Search and Views Navigation

Event Views Navigation

10:00 am

Open Data Training for CSO Representatives and Journalists

March 10 @ 10:00 am - 3:00 pm
Sirius Hotel Rr. Agim Ramadani
Pristina, Kosovo 10000
+ Google Map

Open Data Kosovo në​ kuadër të Projektit të financuar nga Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës “Hapja e të Dhënave në Ekosistemin Qeveritar” do të organizoj një trajnim një ditor për organizatat e shoqërisë civile dhe gazetarët mbi të dhënat e hapura dhe analizën e tyre. Ky trajnim ka për qëllim që t'i fuqizoj […]

Find out more »

5:00 pm

Prioritetet e politikës së jashtme kosovare / Priorities of the Kosovo’s external diplomatic affairs

March 10 @ 5:00 pm - 6:30 pm
Dit’ e Nat’ Rr. Fazli Grajqevci,
Pristina, Kosovo 10000
+ Google Map

Të nderuar/a sallonistë/e, Ju ftojmë të merrni pjesë në sallonin e radhës, që mbahet me 10 mars 2020, nga ora 17:00 në Dit’ e Nat’ me temën: “Prioritetet e politikës së jashtme kosovare: Cili duhet të jetë fokusi i qeverisë së re?” Hapja informuese dhe nxitëse do të bëhet nga: Fitore Pacolli, Deputete, Lëvizja VETËVENDOSJE!, […]

Find out more »
+ Export Events