Loading Events

Events for February 2, 2020

Events Search and Views Navigation

Event Views Navigation

8:00 pm

KS Phil Orchestra । M. Vengerov

February 2, 2020 @ 8:00 pm
Salla e Kuqe – Red Hall Pristina, Kosovo 10000 + Google Map

02.02.2020 E diel 20:00 । Sunday 20:00 Pallati i Rinisë dhe Sportit - Salla e Kuqe (Prishtinë) Palace of Youth and Sports - Red Hall (Prishtina) BEETHOVEN 250 Programi । Program LUDWIG VAN BEETHOVEN Koncert për piano, violinë, violonçel dhe orkestër në C-dur, Op. 56 Concerto for pianoforte, violin, cello and orchestra in C - […]

Find out more »
+ Export Events