Loading Events

Events for August 7, 2019

Events Search and Views Navigation

Event Views Navigation

Ongoing

Autostrada Biennale II – Revolution Is Us

July 21, 2019 @ 12:00 pm - September 21, 2019 @ 6:00 pm
Autostrada Bienale, St. Marin Barleti - "Europe" Complex, 2nd floor, office no:5
Prizren, 20000
+ Google Map

Curated by: Giacinto Di Pietrantonio 20 July - Preview / Opening 21 July -21 September 2019 / Open for public Prizren / Kosovo From Giacinto Di Pietrantonio, the curator of the second edition of Autostrada Biennale: It is only natural that by living in a world where virtuality has become crucial to our existence, the […]

Find out more »

Yoga Session / Yoga n’Pauze

August 1, 2019 @ 12:00 pm - August 14, 2019 @ 1:00 pm
27Yoga, EBRD building (perballe ETC) - rruges per F.Kosove
Prishtine, Kosovo 10000 Albania
+ Google Map

Yoga Sessions for Charity Purposes, once a week, until 14th of August. YOGA per bamiresi / FOR CHARITY - minimum donation 3€ *Donacionet e mbledhura shkojne për ilaçe te femijeve te prekur nga kanceri, permes fondacionit Care for Kosovo Kids ****All donations go for medication for kids with cancer ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Yoga teacher: Floriana Bajrami RYT®200 […]

Find out more »

Summer School as School 2019

August 5, 2019 @ 7:00 pm - August 21, 2019 @ 10:00 pm
Stacion – Center for Contemporary Art Prishtina, Henrik Bariç 23, 10000 Pristina
Prisht, Kosovo
+ Google Map

Stacion – Qendra për Art Bashkëkohor në Prishtinë ka kënaqësinë të prezentoj sesionin e pestë të Shkolla Verore si Shkollë. Programi mbahet nga 5 - 21 gusht, 2019. Programi i Shkolla Verore si Shkollë 2019 zhvillohet rreth katërmbëdhjetë kurseve, programit publik me ligjerata, konferenca, performanca, programin shkollor të filmit, DJ sesionet dhe ekspozitat nga artistët, […]

Find out more »
+ Export Events