Loading Events

Events for July 18, 2019

Events Search and Views Navigation

Event Views Navigation

Ongoing

Summer Camp at ILG School – Arts & Crafts

July 15 @ 8:00 am - July 19 @ 3:00 pm
ILG School, Veternik
Prishtine, Kosovo Albania
+ Google Map

Registration is open to current students, new students and children that do not attend ILG School from ages 2-16. To register please contact ILG School at info@ilg-ks.org.

Find out more »

Anibar Animation Festival 2019

July 15 @ 12:00 pm - July 22 @ 4:00 am
Anibar, Hasan Prishtina 73
Peje, Kosovo 30000 Albania
+ Google Map

Anibar Animation Festival 2019 X Edition Edicioni 10të Cka të tut më shumë, a të ka mbet hala shpresë? Në një shoqëri e cila vazhdimisht po bëhet indiferente ndaj ndryshimeve politike, sociale dhe mjedisore, Anibar në edicionin e dhjetë të festivalit shëndrrohet në hapësirë për ballafaqimin me ndryshimet, hapësirë për të frymëzuar veprimin dhe për […]

Find out more »

PriFest 11th edition

July 16 @ 11:00 am - July 22 @ 4:00 am
Prishtina

Plan your trip to Prishtina, Kosovo in July 2019 to meet many filmmakers from Kosovo, the region and Europe, see many interesting films, network, taste great food and party with PriBeats until the morning light!

Find out more »
+ Export Events