Loading Events

Events for July 15, 2019

Events Search and Views Navigation

Event Views Navigation

Ongoing

MuralfestKosovo | Tolerance

July 10 @ 12:00 pm - July 17 @ 12:00 am
Ferizaj Ferizaj, Kosovo 70000 + Google Map

#muralfestKosovo 4th edition coming soon! #Tolerance 10 - 17 July | Ferizaj | Kosovo Murals | Graffiti | Sculpture | 3D Art | Exhibitions | Workshops | Disscussions | Poetry | Music and more... Stay tuned! Artist & Program info coming soon!!! Let's go, let's paint!

Find out more »

8:00 am

Summer Camp at ILG School – Arts & Crafts

July 15 @ 8:00 am - July 19 @ 3:00 pm
ILG School, Veternik
Prishtine, Kosovo Albania
+ Google Map

Registration is open to current students, new students and children that do not attend ILG School from ages 2-16. To register please contact ILG School at info@ilg-ks.org.

Find out more »

12:00 pm

Anibar Animation Festival 2019

July 15 @ 12:00 pm - July 22 @ 4:00 am
Anibar, Hasan Prishtina 73
Peje, Kosovo 30000 Albania
+ Google Map

Anibar Animation Festival 2019 X Edition Edicioni 10të Cka të tut më shumë, a të ka mbet hala shpresë? Në një shoqëri e cila vazhdimisht po bëhet indiferente ndaj ndryshimeve politike, sociale dhe mjedisore, Anibar në edicionin e dhjetë të festivalit shëndrrohet në hapësirë për ballafaqimin me ndryshimet, hapësirë për të frymëzuar veprimin dhe për […]

Find out more »
+ Export Events