Loading Events

Events for July 14, 2019

Events Search and Views Navigation

Event Views Navigation

Ongoing

MuralfestKosovo | Tolerance

July 10 @ 12:00 pm - July 17 @ 12:00 am
Ferizaj Ferizaj, Kosovo 70000 + Google Map

#muralfestKosovo 4th edition coming soon! #Tolerance 10 - 17 July | Ferizaj | Kosovo Murals | Graffiti | Sculpture | 3D Art | Exhibitions | Workshops | Disscussions | Poetry | Music and more... Stay tuned! Artist & Program info coming soon!!! Let's go, let's paint!

Find out more »

NGOMFEST 9

July 11 @ 10:00 pm - July 14 @ 6:00 am
NgomFest Prizren, Kosovo 20000 Albania + Google Map

NGOMFEST 9 11 - 14.07 Prizren / Kosovo More info, soon...

Find out more »

Hike & Explore: Valbona – Theth

July 12 @ 6:00 am - July 14 @ 8:00 pm
Prishtina

Shtegu i ecjes/hikingut Valbonë-Theth është njëri nga shtigjet më atraktive dhe me pamjet më të mrekullueshme në Alpet Shqiptare. Pamjet e luginës së Valbonës nga njëra anë dhe pamjet e Parkut Kombëtar të Thethit në Anën tjetër do ta bëjnë këtë përvojë të paharrueshme. AFATI PER REZERVIME: 7 KORRIK 2019 Itinerari: E PREMTE: 06:00 Nisja […]

Find out more »

Curraj Epërm Nikaj-Mërtur

July 13 @ 7:00 am - July 14 @ 9:00 pm
Curraj Epërm Nikaj-Mërtur

Të Nderuar Miq, Klubi Alpin Prishtina Ju fton të na bashkoheni në Ekspeditën për në Curraj Epërm, në rajonin e Nikaj-Mërtur. Ekspedita do të zhvillohet me datat 13 - 14 Korrik (e shtunë / e diel) dhe përfshinë një sërë aktivitetesh si; ecje për në Curraj Epërm nëpër rajonin e parkut Nikaj Mertur, vizita etnografike, […]

Find out more »
+ Export Events