Loading Events

Events for July 12, 2019

Events Search and Views Navigation

Event Views Navigation

Ongoing

Summer Camp at ILG School – Sport

July 8 @ 8:00 am - July 12 @ 3:00 pm
ILG School, Veternik
Prishtine, Kosovo Albania
+ Google Map

Registration is open to current students, new students and children that do not attend ILG School from ages 2-16. To register please contact ILG School at info@ilg-ks.org.

Find out more »

MuralfestKosovo | Tolerance

July 10 @ 12:00 pm - July 17 @ 12:00 am
Ferizaj Ferizaj, Kosovo 70000 + Google Map

#muralfestKosovo 4th edition coming soon! #Tolerance 10 - 17 July | Ferizaj | Kosovo Murals | Graffiti | Sculpture | 3D Art | Exhibitions | Workshops | Disscussions | Poetry | Music and more... Stay tuned! Artist & Program info coming soon!!! Let's go, let's paint!

Find out more »

NGOMFEST 9

July 11 @ 10:00 pm - July 14 @ 6:00 am
NgomFest Prizren, Kosovo 20000 Albania + Google Map

NGOMFEST 9 11 - 14.07 Prizren / Kosovo More info, soon...

Find out more »

6:00 am

Hike & Explore: Valbona – Theth

July 12 @ 6:00 am - July 14 @ 8:00 pm
Prishtina

Shtegu i ecjes/hikingut Valbonë-Theth është njëri nga shtigjet më atraktive dhe me pamjet më të mrekullueshme në Alpet Shqiptare. Pamjet e luginës së Valbonës nga njëra anë dhe pamjet e Parkut Kombëtar të Thethit në Anën tjetër do ta bëjnë këtë përvojë të paharrueshme. AFATI PER REZERVIME: 7 KORRIK 2019 Itinerari: E PREMTE: 06:00 Nisja […]

Find out more »
+ Export Events