Loading Events

Events for June 23, 2019

Events Search and Views Navigation

Event Views Navigation

Ongoing

20 vite liri – 20/20 – 20 years of independence

June 17 @ 8:00 pm - June 23 @ 10:00 pm
Prishtina

Të respektuar bashkëqytetarë, Para saktësisht njëzet vitesh, Prishtina kthehej në sytë e botës, por sidomos në zemrat e çdo prishtinasi, thjeshtë Prishtinë. Dita e Çlirimit të Prishtinës, 11 qershori, shënon çlirimin nga forcat pushtuese. Sot, në këtë njëzetvjetor jubilar kujtojmë dhe nderojmë të gjithë ata që ishin aktorë të çlirimit të Prishtinës. Sepse para se […]

Find out more »

1:00 pm

Street Party Prishtina – art, music & innovation

June 23 @ 1:00 pm - June 24 @ 12:00 am
Next Level, Fehmi Agani
Prishtine, Kosovo Albania
+ Google Map

After first successful edition: Street Party Prishtina 2018 – Kafet e Vogla, becomes a tradition, supporting young new artists & innovators. In This edition on 23rd of June , we comeback stronger at Kafet e Vogla ( Rr.Fehmi Agani) with bigger line up, more music, more space for young artists & innovators, supported and Powered […]

Find out more »
+ Export Events