Loading Events

Events for June 19, 2019

Events Search and Views Navigation

Event Views Navigation

Ongoing

20 vite liri – 20/20 – 20 years of independence

June 17 @ 8:00 pm - June 23 @ 10:00 pm
Prishtina

Të respektuar bashkëqytetarë, Para saktësisht njëzet vitesh, Prishtina kthehej në sytë e botës, por sidomos në zemrat e çdo prishtinasi, thjeshtë Prishtinë. Dita e Çlirimit të Prishtinës, 11 qershori, shënon çlirimin nga forcat pushtuese. Sot, në këtë njëzetvjetor jubilar kujtojmë dhe nderojmë të gjithë ata që ishin aktorë të çlirimit të Prishtinës. Sepse para se […]

Find out more »

8:00 pm

“Hapësira e Një Ëndrre“ – Concert Alban Skenderaj

June 19 @ 8:00 pm
Salla 1 Tetori Pristina, Kosovo 10000 + Google Map

“Hapësira e Një Ëndrre” ne Kosovë! Një ënderr që bëhet realitet. Kemi shumë kohe që punojmë për këtë koncert dhe më në fund jemi të lumtur t’ju njoftojmë se më datë 19 qershor “Hapësira e Një Ëndrre” do të fluturojë për në Prishtinë dhe do të aterojë në sallën “1 Tetori“. E mbushur më shumë […]

Find out more »
+ Export Events