Loading Events

Events for June 13, 2019

Events Search and Views Navigation

Event Views Navigation

Ongoing

FemArt Festival – Freedom vs Shame

June 10 @ 10:00 am - June 16 @ 11:30 pm
FemArt Festival

FEMART 7 TH EDITION - Artists and Activists festival “FREEDOM vs SHAME” For the seventh time, Art and Community Center - Artpolis will organise FemArt festival - Women Artists Regional Festival that will be held in Prishtina during 10-16 June, 2019 (7 days). During the past six editions, the first Women’s regional Festival in Kosovo […]

Find out more »

Ekspozitë – Unusual Message

June 10 @ 4:30 pm - June 14 @ 8:00 pm
Galeria Qahili, Veternik 1,
Pristina, Kosovo 10000
+ Google Map

Me 16 maj 2019, në Galerinë Qahili hapet ekspozita Unusual Message. Kjo ekspozitë shpalos krijime të 72 artistëve e njëkohësisht profesorëve të 12 Universiteteve të ndryshme të botës. Punime që përmbajnë njërën nga elementet, si hutin, librin, gjethet e ullirit, kafkën e deles, veja, shenja @, korbi, kanaqja, kapsja e letrave dhe retë krijojnë imazhe […]

Find out more »

Koncert “Gjurmët” grupi legjendar / The legendary group “Gjurmet” Concert

June 12 @ 8:30 pm - June 13 @ 12:00 am
Salla 1 Tetori Pristina, Kosovo 10000 + Google Map

Në 20 vjetorin e çlirimit të Prishtinës "GJURMËT" festojnë ditën - "Kur kanga dhe dashnia u kthyen në qytet" Salla 1 Tetori do jetë vendi ku do të mbahet koncerti i legjendarëve të rokut "Gjurmët" që lanë gjurmë në zemrën e çdo shqiptari anembanë. Pas më shumë se 30 vitesh ata do përformojnë përsëri në […]

Find out more »
+ Export Events