Loading Events

Events for June 9, 2019

Events Search and Views Navigation

Event Views Navigation

Ongoing

Panairi i 21-të i librit ‘Prishtina 2019’ / The 21st Book Fair ‘Prishtina 2019’

June 5 @ 9:00 am - June 9 @ 8:00 pm
Pallati i Rinise dhe i Sporteve, Luan Haradinaj, Prishtinë
Pristina, 10000
+ Google Map

Panairi i 21-të i librit do të mbahet nga 5-9 qershor 2019 në ambientet e Pallatit të Rinisë, organizuar nga Shoqata e Botuesve të Kosovës. Në bashkëpunim me Komunën e Prishtinës, “Panairi i 21-të i librit” është pjesë e 20 aktiviteteve kulturore, sportive e inovative për përkujtimin e 20 vjetorit të çlirimit të qytetit të […]

Find out more »

DokuTech 2019

June 8 @ 12:00 pm - June 9 @ 7:30 pm
Termokiss Pristina, Kosovo 10000 + Google Map

DOKU.TECH 2019 | Digitizing the Human, Humanizing the Digital | DOKU.TECH is an annual event bringing together individuals and tech talents with top-tier international future makers, executives, and thinkers. This conference explores and challenges the social implications of technological innovations through connectivity, content, masterclasses, workshops, and openness while inspiring youngsters by sharing knowledge and experiences. […]

Find out more »

8:00 am

Gërmia Ultra Trail 2019

June 9 @ 8:00 am - 7:00 pm
Germia, Germia
Prishtine, Kosovo 10000 Albania
+ Google Map

“Gërmia Ultra Trail” është garë e vrapimit malor në distancë ultra-maratonike, e organizuar nga klubi sportiv “Kosova Trail Running Asocciation (KTRA).“ e cila që nga themelimi është anëtare e International Trail Running Association (ITRA). Gërmia Ultra Trail është gara e parë e akredituar ndërkombëtarisht e këtij lloji e organizuar në Kosovë. The Gërmia Ultra Trail […]

Find out more »
+ Export Events