Loading Events

Events for June 3, 2019

Events Search and Views Navigation

Event Views Navigation

10:00 am

Prishtina Lexon ’19 / Prishtina reads ’19

June 3 @ 10:00 am - 11:00 pm
Sheshi “Zahir Pajaziti”, Pristina, Kosovo 10000 + Google Map

20/20 ↓ Prishtina Feston ↓ #PrishtinaLexon Festivali #PrishtinaLexon edhe këtë vit vjen me plot aktivitete që synojnë të nxisin dhe kultivojnë kulturën e leximit te të gjitha grupmoshat. #PrishtinaLexon '19 është bashkëorganizim i institucioneve dhe organizatave, si: ● Komuna e Prishtinës ● ETEA ● SOS Fshatrat e Fëmijëve Kosovë ● Termokiss ● Biblioteka Hivzi Sulejmani […]

Find out more »

4:30 pm

Ekspozitë – Unusual Message

June 3 @ 4:30 pm - June 7 @ 8:00 pm
Galeria Qahili, Veternik 1,
Pristina, Kosovo 10000
+ Google Map

Me 16 maj 2019, në Galerinë Qahili hapet ekspozita Unusual Message. Kjo ekspozitë shpalos krijime të 72 artistëve e njëkohësisht profesorëve të 12 Universiteteve të ndryshme të botës. Punime që përmbajnë njërën nga elementet, si hutin, librin, gjethet e ullirit, kafkën e deles, veja, shenja @, korbi, kanaqja, kapsja e letrave dhe retë krijojnë imazhe […]

Find out more »
+ Export Events