Loading Events

Events for May 16, 2019

Events Search and Views Navigation

Event Views Navigation

Ongoing

Vietnam 101 / Java e Dokumentarëve Vietnamez

May 13 @ 8:00 pm - May 16 @ 10:00 pm
Kino ARMATA, Brigada e Kosoves
Prishtina, 10000
+ Google Map

(English below) VIETNAM 101 13, 14 dhe 16 maj 2019, 20:00h Kino ARMATA, hapësira publike në Prishtinë që promovon kulturë alternative dhe dialog shoqëror, ka kënaqësinë të njoftojë për bashkëpunimin e rradhës me Alliance Française de Pristina, Ambasadën e Francës në Kosovë dhe IF Cinema në shfaqjen e disa prej punëve më të rëndësishme dhe […]

Find out more »

9:30 am

Writing Workshop Creative Writing

May 16 @ 9:30 am - May 17 @ 11:00 pm
Goethe-Center Prishtina Prishtine, Kosovo 10000 Albania + Google Map

SCHREIBWORKSHOP Workshop on Creative Writing with Sandra Hoffmann We girls, we boys! Although we are all flesh and blood, and although it would be desirable for girls and boys, women and men in this world to have the same rights and responsibilities, get equal pay for their work, and much more, there are differences between […]

Find out more »
+ Export Events