Loading Events

Events for May 15, 2019

Events Search and Views Navigation

Event Views Navigation

Ongoing

Vietnam 101 / Java e Dokumentarëve Vietnamez

May 13 @ 8:00 pm - May 16 @ 10:00 pm
Kino ARMATA, Brigada e Kosoves
Prishtina, 10000
+ Google Map

(English below) VIETNAM 101 13, 14 dhe 16 maj 2019, 20:00h Kino ARMATA, hapësira publike në Prishtinë që promovon kulturë alternative dhe dialog shoqëror, ka kënaqësinë të njoftojë për bashkëpunimin e rradhës me Alliance Française de Pristina, Ambasadën e Francës në Kosovë dhe IF Cinema në shfaqjen e disa prej punëve më të rëndësishme dhe […]

Find out more »

8:00 pm

Opera GOF

May 15 @ 8:00 pm - 10:00 pm
Kino ARMATA, Brigada e Kosoves
Prishtina, 10000
+ Google Map

Opera "GOF" është një rrugëtim fizik dhe virtual i tri personazheve që paraqet gjendjen e vetëdijes njerëzore në rrethana të izolimit, ku shpërfaqen 3 forma te konceptimit te lirisë ne shoqerinë bashkëkohore ne Kosovë. Njëri e gjen lirinë në "sëmundje", i dyti duke i dalë në ndihmë vendit duke qëndruar mbrenda, kurse i treti e […]

Find out more »
+ Export Events