Loading Events

Events for May 3, 2019

Events Search and Views Navigation

Event Views Navigation

Ongoing

SFK 2019 Conference

April 4, 2019 @ 6:30 pm - May 7, 2019 @ 2:00 pm
Kino ARMATA, Brigada e Kosoves
Prishtina, 10000
+ Google Map

software freedom kosova conference 4 - 7 April 2019 in prishtina SFK | Software Freedom Kosova is the annual international conference held in Kosovo organized to promote free/libre open source software, free culture and open knowledge, now in its 8th edition and 10th anniversary (yaaay!). It is organized by FLOSSK, a non governmental, not for […]

Find out more »

8:00 am

National Job and Career Fair 2019 / Panairi Nacional i Punës dhe Karrierës 2019

May 3, 2019 @ 8:00 am - 6:00 pm
Salla 1 Tetori Pristina, Kosovo 10000 + Google Map

Panairi Nacional i Punës dhe Karrierës 2019 do të mirëpresë një numër të madh të kompanive dhe institucioneve të cilat do të ofrojnë mundësi punësimi dhe karriere në fusha të ndryshme. Në kuadër të panairit ju do të mund të informoheni edhe për mundësitë e ndryshme për bursa, trajnime dhe seminare. Mos e humbisni këtë […]

Find out more »

9:00 am

Prishtina International Autoshow 2019

May 3, 2019 @ 9:00 am - May 5, 2019 @ 12:00 pm
Qendra e Panaireve – Shkabaj, Shkabaj
Pristina, Kosovo 10000
+ Google Map

Edicioni i dytë i Panairit më të madh të Automjeteve te Reja - Prishtina International AutoShow mbahët prej 2 deri 5 MAJ në Sallën e Panairëve në Shkabaj 23 Marka të Automjetëve do të shpalosin modelet e tyre më të reja! Hyrja GRATIS!

Find out more »

1:00 pm

Jo Pyetje Pa Përgjigje / No Questions without Answers

May 3, 2019 @ 1:00 pm - 3:00 pm
KOSOVO 2.0, Ferat Dragaj 60-1
Prishtine, Kosovo Albania
+ Google Map

I bëjmë thirrje të gjithë gazetarëve, redaksive dhe qytetarëve të na bashkohen në fushatën tonë, Jo Pyetje Pa Përgjigje. K2.0 bashkë me gazetarë nga 10 organizata mediale, kanë monitoruar konferencat për shtyp të Kryeministrit Ramush Haradinaj, Presidentit Hashim Thaçi, Kryesisë së Kuvendit të Kosovës, Policisë dhe Zyrës së Prokurorit. Për pesë muaj i monitoruam 52 […]

Find out more »
+ Export Events