Loading Events

Events for May 1, 2019

Events Search and Views Navigation

Event Views Navigation

Ongoing

SFK 2019 Conference

April 4 @ 6:30 pm - May 7 @ 2:00 pm
Kino ARMATA, Brigada e Kosoves
Prishtina, 10000
+ Google Map

software freedom kosova conference 4 - 7 April 2019 in prishtina SFK | Software Freedom Kosova is the annual international conference held in Kosovo organized to promote free/libre open source software, free culture and open knowledge, now in its 8th edition and 10th anniversary (yaaay!). It is organized by FLOSSK, a non governmental, not for […]

Find out more »

12:00 pm

Protest for May 1 / Protestë për 1 Maj – Sabota

May 1 @ 12:00 pm - 2:00 pm
Sheshi “Zahir Pajaziti”, Pristina, Kosovo 10000 + Google Map

Protestë për 1 maj - Sabota Për 1 maj, Ditën e Punës, mblidhemi të protestojmë punëtorë e të papunë. Protestojmë kundër vrasjes e shtypjes sistematike të punëtorëve, përbuzjes e ngacmimit, skllavërimit e dëshpërimit kolektiv që ne, punëtorët e punëtoret, e përjetojmë çdo ditë në punë dhe jashtë saj. Rroga prej 130 euro, e papaguar dhe […]

Find out more »

7:00 pm

Game Of Thrones Trivia with Jenga

May 1 @ 7:00 pm - 11:00 pm
Mana Board Games, Pejton
Prishtine, Kosovo 10000
+ Google Map

Pershendetje te gjitheve 🧙‍ Dua te ju njoftoj se me daten 1 Maj ne ora 19:00 ne Mana do te mbahet turniri i pare i ketij lloji ndersa i dyti per nga organizimi. Ky turnir do te jete nje kombinim mes lojes se famshme Jenga dhe Game Of Thrones Trivia. Loja do te luhet me […]

Find out more »
+ Export Events