Loading Events

Events for March 17, 2019

Events Search and Views Navigation

Event Views Navigation

7:00 pm

Exibition “Originality” / Ekspozita “Origjinaliteti” – Visar Mulliqi

March 17 @ 7:00 pm - 9:00 pm
Galeria e Ministrise se Kultures

Ftesë Me 19 shkurt 2019, në orën 19:00, në Galerinë e Ministrisë së Kulturës së Kosovës do të hapet ekspozita e piktorit të njohur Prof. Visar Mulliqi. Ekspozita me titull "Origjinaliteti", është kuruar nga z. Shkelzen Maliqi, studiues dhe kritik i artit dhe menaxhohet nga znj. Dhurata Ramosaj, koordinatore e GMK-së. Kuratori i kësaj ekspozite […]

Find out more »
+ Export Events