Loading Events

Events for March 9, 2019

Events Search and Views Navigation

Event Views Navigation

Ongoing

Captain Khalid’s “I Think I’m Single-2” : Live in Prishtina

March 8 @ 7:30 pm - March 9 @ 10:30 pm
Hamam Bar Prishtina, Hajdar Dushi 8
Pristina, Kosovo 10000
+ Google Map
E5

Finally in Prishtina 🔥🔥💪🏻 "Have you ever really really wanted to break up with someone, but you cant coz you know you'll be homeless - so you hang in there" - I Think i am Single After A successful run with his SOLD OUT solo show “I Think I am Single” around Europe,Asia and recently […]

Find out more »

RWXlII: Blawan + AWB | Prishtina, KS

March 8 @ 10:00 pm - March 9 @ 7:00 am
Rilindja Pristina, Kosovo 10000 + Google Map

RILINDJA WAREHOUSE XIII: ▪ Blawan ▪ AWB Local Support: DIAH, Gemza 🎫 TICKETS: (bit.ly/RWXIIIticks) Phase I: 19.02 to 26.02 - 6€ Phase II: 27.02 to 07.03 - 8€ At the door: €10 + 1kg food, €15 if empty-handed. (Social Responsibility Fund) ■ Hapësira's warehouse project might seem a risky concept in which the idea is […]

Find out more »

9:00 am

Let’s run for 8th of March / Vrapojmë për 8 Mars!

March 9 @ 9:00 am - 11:00 am
Germia, Germia
Prishtine, Kosovo 10000 Albania
+ Google Map

Për nder të 8 Marsit- Dita Ndërkombëtare e Gruas, Gërmia 555 organizon vrapim në Parkun e Gërmisë. Bashkohuni me ne që së bashku ta shënojmë Ditën Ndërkombëtare të Gruas, t'u japim një mbështetje dhe t’i bëjmë krenare gratë. Sidomos ne kosovaret kemi arsye të festojmë sepse gratë e Kosovës janë duke na bërë krenare gjithandej […]

Find out more »

9:00 pm

Andrra // Lumbardhi

March 9 @ 9:00 pm - 11:00 pm
Lumbardhi, Remzi Ademi no 4
Prizren, Kosovo 20000 Albania
+ Google Map

ANDRRA // Lumbardhi E shtunë, 9 Mars 2019 21:00h Hyrja : 3 euro Fondacioni Lumbardhi dhe Fondacioni Jahjaga kanë kënaqësinë të ju ftojnë në performancën e ANDRRA të shtunen me 9 Mars te Lumbardhi ANDRRA (Fatime Kosumi) është artiste dhe muzikante me origjinë nga Kosova puna e së cilës bazohet në impaktin e trashëgimisë dhe […]

Find out more »
+ Export Events