Loading Events

Events for March 8, 2019

Events Search and Views Navigation

Event Views Navigation

11:00 am

Donate blood for Mother(s) /Dhuro gjak për Nanën

March 8 @ 11:00 am - 1:00 pm
Forumi per Iniciative Qytetare, Lagja Pejton, Rr. Pashko Vasa.
Prishtina, Kosovo 10000 Albania
+ Google Map

Grupi jonë në bashkëpunim me Forumin për Iniciativa Qytetare, në kuadër të fushatës #DhurojePërNanën organizojmë dhurimin vullnetar të gjakut me datën 08.03.2019 në zyret e FIQ. Ju ftojmë të na bashkoheni dhe të shpëtoni jetë!

Find out more »

7:30 pm

Captain Khalid’s “I Think I’m Single-2” : Live in Prishtina

March 8 @ 7:30 pm - March 9 @ 10:30 pm
Hamam Bar Prishtina, Hajdar Dushi 8
Pristina, Kosovo 10000
+ Google Map
E5

Finally in Prishtina 🔥🔥💪🏻 "Have you ever really really wanted to break up with someone, but you cant coz you know you'll be homeless - so you hang in there" - I Think i am Single After A successful run with his SOLD OUT solo show “I Think I am Single” around Europe,Asia and recently […]

Find out more »

10:00 pm

RWXlII: Blawan + AWB | Prishtina, KS

March 8 @ 10:00 pm - March 9 @ 7:00 am
Rilindja Pristina, Kosovo 10000 + Google Map

RILINDJA WAREHOUSE XIII: ▪ Blawan ▪ AWB Local Support: DIAH, Gemza 🎫 TICKETS: (bit.ly/RWXIIIticks) Phase I: 19.02 to 26.02 - 6€ Phase II: 27.02 to 07.03 - 8€ At the door: €10 + 1kg food, €15 if empty-handed. (Social Responsibility Fund) ■ Hapësira's warehouse project might seem a risky concept in which the idea is […]

Find out more »
+ Export Events