Loading Events

Events for March 6, 2019

Events Search and Views Navigation

Event Views Navigation

Ongoing

Prishtina Jazz Week 2019

March 4 @ 8:00 pm - March 7 @ 10:00 pm
Kino ARMATA, Brigada e Kosoves
Prishtina, 10000
+ Google Map

Pas suksesit të edicionit të parë, këtë vit do të organizohet edicioni i dytë i Prishtina Jazz Week, ku përveç performancave të muzikantëve të njohur ndërkombëtare që vijnë nga vendet e ndryshme si: Amerika, Turqia, Hungaria e rajoni, këtë vit gjatë këtyre katër ditëve do të organizohen diskutime, shfaqje të filmit për muzikën JAZZ, dhe […]

Find out more »

8:00 pm

Concert with Shpat Deda/ Koncert nga Shpat Deda/ Ouverture des Semaines de la Francophonie

March 6 @ 8:00 pm - 11:00 pm
Teatri ODA, Pallati i Rinise dhe Sportit
Pristina, Kosovo 10000
+ Google Map

La soirée d'ouverture des Semaines de la Francophonie 2019 se tiendra le 6 mars au Théâtre Oda, Pristina, à 20h00. Programme de la soirée : - Cocktail - Discours d'ouverture des Semaines de la Francophonie - Interprétation d'Elsa Hyseni sur des textes de Jacques Brel - Concert de Shpat Deda Entrée libre --- Hapja e […]

Find out more »
+ Export Events