Loading Events

Events for December 19, 2018

Events Search and Views Navigation

Event Views Navigation

Ongoing

Scorcese 101 / The Week of Martin Scorcese

December 17, 2018 @ 8:00 pm - December 20, 2018 @ 10:30 pm
Kino ARMATA, Brigada e Kosoves
Prishtina, 10000
+ Google Map

(English below) SCORCESE 101 17, 18 dhe 20 dhjetor 2018, 20:00h Lokacioni: Kino ARMATA Hyrja: FALAS American Corner Pristina dhe Kino ARMATA, hapësira publike në Prishtinë që promovon kulturë alternative dhe dialog shoqëror, kanë kënaqësinë të njoftojnë për bashkëpunimin përmes së cilit do të shfaqen disa prej punëve më të rëndësishme dhe relevante të autorëve […]

Find out more »

Destur ~ Blasfemi e Ëmbël

December 17, 2018 @ 8:00 pm - December 19, 2018 @ 10:00 pm
Teatri Kombëtar i Kosovës, Nëna Terezë
Prishtine, Kosove 10000
+ Google Map
Find out more »

10:00 am

Brit Talks – Anti-Corruption Week in Kosovo 2018

December 19, 2018 @ 10:00 am - 12:00 pm
Kino ARMATA, Brigada e Kosoves
Prishtina, 10000
+ Google Map

The British Embassy in Pristina is organising the latest in its series of Brit Talks events, an interactive panel discussion on the fight against corruption in Kosovo, followed by an audience questions and answers session. There will be traditional British refreshments after the event. Panel members: Ruairí O’Connell - British Ambassador to Kosovo Blerim Kelmendi […]

Find out more »

9:00 pm

Redon Makashi & Band / Wednesday night @Apartment197

December 19, 2018 @ 9:00 pm - December 20, 2018 @ 12:00 am
Apartment 196, Qyteza Pejton
Pristina, Kosovo 10000
+ Google Map
Find out more »
+ Export Events