Loading Events

Events for December 17, 2018

Events Search and Views Navigation

Event Views Navigation

8:00 pm

Scorcese 101 / The Week of Martin Scorcese

December 17, 2018 @ 8:00 pm - December 20, 2018 @ 10:30 pm
Kino ARMATA, Brigada e Kosoves
Prishtina, 10000
+ Google Map

(English below) SCORCESE 101 17, 18 dhe 20 dhjetor 2018, 20:00h Lokacioni: Kino ARMATA Hyrja: FALAS American Corner Pristina dhe Kino ARMATA, hapësira publike në Prishtinë që promovon kulturë alternative dhe dialog shoqëror, kanë kënaqësinë të njoftojnë për bashkëpunimin përmes së cilit do të shfaqen disa prej punëve më të rëndësishme dhe relevante të autorëve […]

Find out more »

Destur ~ Blasfemi e Ëmbël

December 17, 2018 @ 8:00 pm - December 19, 2018 @ 10:00 pm
Teatri Kombëtar i Kosovës, Nëna Terezë
Prishtine, Kosove 10000
+ Google Map
Find out more »
+ Export Events