Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

YOGA: Pranayama & Meditation

March 13 @ 12:00 pm - 1:00 pm

Natyra e permbyll edhe nje cikel te vet me stinen e dimrit. Pranvera eshte koha per fillim te ri, jete te re, dhe rizgjim.
Le t’i mbjellim farat e nje cikli te ri tani. Ta nisim pranveren te rizgjuar dhe me zemrat e hapura per nje fillim te ri.
Ejani te praktikojme teknika te frymemarrjes dhe te meditojme se bashku.
Le ta qetesojme mendjen dhe t’i hapim zemrat per nje jete te re.
Le te rilindim se bashku me natyren!
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
As the nature finishes another cycle with winter, spring is the time for new beginnings, new life, another awakening.
Let’s plant seeds as of now so that we start the new cycle with spring all new and with our hearts ready for a new beginning.
Let’s breathe and meditate together. Let’s calm our minds and open our hearts to new life.
Let’s prepare to get reborn with nature!
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Sjellni shtrojën me veti, veshje të përshtatshme dhe buzëqeshje në fytyrë / Bring your own mat, suitable clothes and a smile on your face 🙂
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Lokacioni: Capital Gate (objekti ku janë EBRD dhe Deloitte – shih hartën)
Salla: Mona (kati I)

************************************************************************
Çmimi/Price: donacion/donation (minimum 3€)

Donacionet mblidhen për nënat dhe fëmijët në varfëri të skajshme / All donations go to mothers and children in extreme poverty through #NënaDheFëmijëTëLumtur #HappyMothersAndKids

Details

Date:
March 13
Time:
12:00 pm - 1:00 pm

Organizer

27Yoga

Venue

27Yoga
EBRD building (perballe ETC) - rruges per F.Kosove
Prishtine, Kosovo 10000 Albania
+ Google Map