Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Yoga me Dodonen / Yoga with Dodona

May 25, 2019 @ 6:00 pm - 7:00 pm

Ky grup i yogas ka për qëllim njoftimin me bazat e ushtrimeve të yoga-s, frymëmarrjes (Pranayama) dhe praktikës (Asana). Yoga fokusohet te forcimi i trupit dhe relaksimi i mendjes. Përmes teknikave të frymëmarrjes, asanave dhe meditimit që praktikohen në yoga arrijme reduktimin e stresit, relaksimin e trupit dhe tonifikimin e muskujve. Yoga rrit pozitivitetin, vëmendjen dhe kujdesin për veten. .

Grupi është i hapur per fillestarë dhe nivelin mesatar.
Seanca mbahen të hënën, të mërkurën dhe të shtunën 18.00-19.00.
Për rezervim dhe detaje mbi lokacionin na kontaktoni.

Dodona është instruktore e licencuar e yogas RYT 200.

Namaste.

Details

Date:
May 25, 2019
Time:
6:00 pm - 7:00 pm

Organizer

Briks Yoga

Venue

Briks Yoga
Gazmend Zajmi 39C
Prishtina, Kosovo
+ Google Map