Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Snowshoe Adventure in Rugova

February 10 @ 7:00 am - 4:00 pm

E20

Vazhdojmë me snowshoe aventurë në Bjeshkët e Rugovës. Të dielën më 10 SHKURT 2019 destinacion kemi shtegun nga Boga deri tek Qafa e Dasmorëve gjatësia 7-10 KM ngjitje dhe kthim. Shtegu ofron pamje të mrekullueshme nga bjeshkët e Rugovës.

Numër i kufizuar i pjesmarrësve, rezervimet dhe info tjera në
+383 44 280 762

ENGLISH BELOW*

Çka?
Snowshoeing në Rugovë (Bjeshkët e Rugovës) 10 SHKURT 2019.

Sa?
Çmimi 20€ për person, përfshihet: transporti dhe paisjet e snowshoes.

Rezervimi & pagesa:
REZERVIMET BËHEN VETËM KUR BËHET PAGESA.
Për rezervime dhe informacione tjera rreth pagesës prej 20€ përmes bankës kontaktoni në +383 44 280 762 (viber + whatsapp).

Paisje dhe furnizime:
Veshje të përshtatshme për temperaturat e ulëta dhe lagështi/borë, këpucë malore planika/cokulla, + veshje rezervë (qorape, duks/xhemper, pantolla/trenerka).
Ushqim të lehtë/sanduiqa, fruta, ujë.

Itinerari:
E dielë
– 07:00 – Nisja nga parkingu tek TV 21.
(Ndalesë për furnizim dhe kafe në ndonjë supermarket gjatë rrugës).
– 09:30-10:00 – Fillimi i aktivitetit të ecjes
– 16:00 – Nisja nga Rugova për në Prishtinë.

——————————————————————

What?
Snowshoeing in Rugova (Rugova Mountains) 10th of FEBRUARY 2019.

Price?
20€ per person, includes: transport, snowshoe equipment.

Booking & payment:
Booking is complete by making the payment of 20€ at the bank. Call or text for other information you need: +383 44 280 762 (viber + whatsapp).

Equipment & supplies:
Warm and waterproof clothes, boots, extra clothes (socks, hoodies, jumper, trousers, etc). Light food, sandwiches, fruits and water.

Itinerary:
Sunday
– 07:00 – Departure from parking lot in front of TV 21.
(Stop for supplies in any supermarket on the way).
– 16:00 – Leave for Prishtina.

Details

Date:
February 10
Time:
7:00 am - 4:00 pm
Cost:
E20
Event Category:

Organizer

Supercampers
Phone:
+377 44 280 762
Email:
supercampers.ks@gmail.com
Website:
https://www.instagram.com/supercampers

Venue

Prishtina Ciity
Prishtine
Prishtine, Kosove 10000 Albania
+ Google Map