Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Ramë Lahaj & friends

August 1, 2019 @ 8:30 pm

A concert with the famous Kosovar Tenor Rame Lahaj.

Si gjithmonë muaji gusht në Prishtinë sjell ditë plot diell e mbrëmje të ngrohta. Bashkë me gushtin vijne edhe bashkëadhetarët tanë të cilët qytetit të Prishtinës i japin energji, gëzim e hare.

Këtë vit mbrëmja e parë e gushtit do të permbyll ditët e diasporës në kryeqytet me koncertin e tenorit të famshëm shqiptar Ramë Lahaj. Bashkë me tenorin do të performojne edhe miqtë e tij si dhe orkestri me muzicientë nga Prishtina e Tirana.

Ky koncert është pjesë e aktiviteteve “Ditët e diasporës në qytetin e Prishtinës”, si dhe organizohet në bashkëpunim me Ministrinë e Diasporës dhe Investimeve Strategjike dhe me Minsitrinë për Kulturë Rini dhe Sport.

#ramelahaj #koncert #kultura #veranëPrishtinë #prishtina

Details

Date:
August 1, 2019
Time:
8:30 pm

Organizer

Komuna e Prishtines

Venue

Sheshi Skenderbe
Skenderbeu
Prishtine, Kosovo 10000 Albania
+ Google Map