Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Prishtina Trail Marathon 2019

May 26, 2019 @ 8:00 am - 3:00 pm

Prishtina Trail Marathon është gara e parë maraton e vrapimit në shtigje në Kosovë, dhe do të mbahet në parkun e Gërmisë, zemrën e gjelbëruar të Prishtinës. Kjo garë organizohet nga klubi i vrapimit “X Trailers”, dhe është e çertifikuar nga ITRA (Asociacioni Ndërkombëtar i Vrapimit në Shtigje).

Prishtina Trail Marathon is the first marathon race of this kind to take place in Kosovo, and it will held in Germia park, the heart of green area of capital Prishtina. This race is organized by “X Trailers” running club, and is certified by the International Trail Running Association (ITRA).

Register now: ➡ https://prishtinatrailmarathon.com/

Welcome!
XTrailers Team

Details

Date:
May 26, 2019
Time:
8:00 am - 3:00 pm

Organizer

Prishtina Trail Marathon

Venue

Germia
Germia
Prishtine, Kosovo 10000 Albania
+ Google Map