Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Mini-Maratona humanitare: Vrapo Babadimër – Mini-Humanitarian Marathon: Run Santa

December 16, 2018 @ 1:00 pm - 3:00 pm

Mini-Maratona humanitare: Bëhu Babadimër, jepi buzëqeshje nje familjeje

Edicioni i 3’te Vrapo Babadimër

A dëshiron ta ndihmosh një familje në nevojë për t’i festuar me gëzim festat e fundvitit?

Është shumë e thjeshtë. Eja çdo ditë në Sheshin “Zahir Pajaziti” në Prishtinë. Aty mund të blesh kostumin e Babadimrit dhe numrin pjesëmarrës për mini-maratonën humanitare “Bëhu Babadimër”. Çmimi i kostumit për të rritur 10€euro, për te vegjël 5€ euro ti bëhesh Babadimër dhe i mundëson një familjeje në nevojë të kalojë festat e fundvitit si të gjithë.

Mini-maratona humanitare “Bëhu Babadimër” organizohet me 16.12.2018 në orën 13:00. Pikënisja nga Sheshi “Zahir Pajaziti”. Shitja e kostumeve fillon nga data 19.11.2018.

Në edicionin e tretë do të ketë aktivitete të ndryshme dhe DJ.

Eja në stendën tonë ose na kontakto në numrin +383(44)286807 për më shumë informata.

Bëhu Babadimër – gëzo një familje!

Aktiviteti organizohet nga Jusuf Islami

OJQ Projekti 5 Cent

Më lejoni që me respektin me të lartë të falënderoj edhe njëherë të gjithë kontribuesit e mëposhtëm të cilët e bëjnë të mundur organizimin e kësaj maratone :

Ministria e Kultures, Rinise dhe Sportit
Palma Mobilje
Frutti
Beta
Jaffa
Besa Security
Gekos
Rugove
Komuna e Prishtines
Trekuartista
Gagi Print
Alt3c
Dreamkid
Solid
Tredent
Beki Ren a Car
Agro Product
Large Bar
Mamounia Bar
Che Bar
Altin&Rezarta
Vitaminka
Crimson Finance Fund
Beepro
Federata e Atletikes se Kosoves
Vipa
Klan Kosova
Albi Group

Details

Date:
December 16, 2018
Time:
1:00 pm - 3:00 pm
Event Category:

Organizer

Projekti 5 Cent
Phone:
044 286 807

Venue

Sheshi “Zahir Pajaziti”,
Pristina, Kosovo 10000 + Google Map