Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

“Mars’hojmë, S’festojmë”

March 8 @ 12:00 pm - 1:00 pm

Aktivitstë të shoqërisë civile, me rastin e 8 Marsit, Ditës së Gruas edhe këtë viti organizojnë aktivitetin “Mars’hojmë,S’festojmë”.

Aktiviteti organizohet me qëllim që të bëjmë thirrje tek institucionet shtetërore që të angazhohen dhe të krijojnë politika të cilat do të kontribuojnë në njohjen e të drejtave dhe mirëqenien jetësore të gruas në shoqëri.

Me këtë rast, ftojmë qytetarët që të na bashkangjiten në marshin paqësor i cili do të përshkojë rrugën nga teatri “Adriana” deri në sheshin “Adem Jashari”.

Details

Date:
March 8
Time:
12:00 pm - 1:00 pm
Event Category:

Organizer

Mars’hojme s’festojme Ferizaj

Venue

Ferizaj
Ferizaj, Kosovo 70000 + Google Map