Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Let’s run for 8th of March / Vrapojmë për 8 Mars!

March 9 @ 9:00 am - 11:00 am

Për nder të 8 Marsit- Dita Ndërkombëtare e Gruas, Gërmia 555 organizon vrapim në Parkun e Gërmisë.

Bashkohuni me ne që së bashku ta shënojmë Ditën Ndërkombëtare të Gruas, t’u japim një mbështetje dhe t’i bëjmë krenare gratë. Sidomos ne kosovaret kemi arsye të festojmë sepse gratë e Kosovës janë duke na bërë krenare gjithandej botës.

Pra të gjithë jeni të ftuar bashkoheni, gra, burra, të rinjë, të reja, fëmijë, pleq.

Do të takohemi të Rampa e Parkut Gërmia, të rampa, E shtunë, 9 Mars, ora 9:00 dhe do të vrapojmë në një shteg të butë rreth 4km. Nuk ka rendësi shpejtësia ose mundësitë fizikë sepse ky vrapim do të jetë relaksues dhe jo garues.

Mezi po presim të vrapojmë bashkë për 8 Mars!

(cover page, dizajni Gurakuq Dobruna, LIRINDJA)

Details

Date:
March 9
Time:
9:00 am - 11:00 am

Organizer

Germia555

Venue

Germia
Germia
Prishtine, Kosovo 10000 Albania
+ Google Map