Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

KS Phil, F.Choveaux & O.Rubilar

November 26, 2018 @ 8:00 pm - 10:00 pm

Filharmonia e Kosovës
Kosovo Philharmonic

JOHANNES BRAHMS

FAHRI BEQIRI
FRANÇOISE CHOVEAUX
MENDI MENGJIQI

ORKESTRA E FILHARMONISË SË KOSOVËS
KOSOVO PHILHARMONIC ORCHESTRA

FRANÇOISE CHOVEAUX
Piano

OSCAR RUBILAR
Dirigjent । Conductor

26.11.2018
E hënë 20:00 । Monday 8:00 pm
Pallati i Rinisë – Salla e Kuqe । Youth Palace – Red Hall
Prishtinë – Kosovë । Prishtina – Kosovo

Sezoni 2018 – 2019 । Season 2018 – 2019

MKRS । Ambassade de France à Pristina, Kosovo । RTK

Details

Date:
November 26, 2018
Time:
8:00 pm - 10:00 pm
Event Category:

Organizer

Kosovo Philharmony
Phone:
38244939
Email:
kosova.philharmony@gmail.com

Venue

Pallati i Rinise dhe i Sporteve
Luan Haradinaj, Prishtinë
Pristina, 10000
+ Google Map