Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Kosovo Youth in the First Decade of the Independence/ Rinia Kosovare në dekadën e parë të pavarësisë

February 15 @ 10:30 am - 1:00 pm

Image may contain: text

Debat me Ministrin e Kulturës, Rinisë dhe Sportit z. Kujtim Gashi

Kuvendi i të Rinjve të Kosovës, për nder të dhjetë vjetorit të pavarësisë së Kosovës, do të organizojë debat me Ministrin e MKRS-së, z. Kujtim Gashi. Temë diskutimi e këtij debati do të jetë ” Rinia Kosovare në dekadën e parë të pavarësisë”. Ky debat do të organizohet në formë tryeze të rrumbullakët, ku të rinjtë do të kenë mundësinë të diskutojnë për sfidat, arritjet dhe objektivat e rinisë në dekadën e parë të shtetësisë.

Debati mbahet me datë 15.02.2018( e enjte), në ndërtesen e Kuvendit të Republikës së Kosovës, në sallën S1, duke filluar nga ora 10:30.

Për shkak të vendeve të limituara në sallë, të interesuarit për të marrë pjesë duhet ta konfirmojnë pjesëmarrjen e tyre në email-in: kuvendi.rinor@gmail.com ose në faqën tonë në Facebook.

Ju mirëpresim!

Details

Date:
February 15
Time:
10:30 am - 1:00 pm

Organizer

Kuvendi i të Rinjve të Kosoves
Website:
http://www.krk-ks.org

Venue

Kuvendi i Kosoves
Pristina
Pristina, Kosovo 10000
+ Google Map
Phone:
044583140
Website:
http://www.assembly-kosova.org/