Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Koncert “Gjurmët” grupi legjendar / The legendary group “Gjurmet” Concert

June 12, 2019 @ 8:30 pm - June 13, 2019 @ 12:00 am

Në 20 vjetorin e çlirimit të Prishtinës “GJURMËT” festojnë ditën – “Kur kanga dhe dashnia u kthyen në qytet”

Salla 1 Tetori do jetë vendi ku do të mbahet koncerti i legjendarëve të rokut “Gjurmët” që lanë gjurmë në zemrën e çdo shqiptari anembanë.
Pas më shumë se 30 vitesh ata do përformojnë përsëri në Prishtinë ku do na kthejnë prapa në kohë dhe do na rikujtojnë momentet më të veçanta të asaj periudhe të artë.

Të gjitha të hollat e mbledhuna nga ky koncert dedikohen për blerjen e instrumenteve muzikore për nderë të 70 vjetorit të shkollës së mesme të muzikës “Prenk Jakova“ – Prishtinë

Details

Start:
June 12, 2019 @ 8:30 pm
End:
June 13, 2019 @ 12:00 am

Organizer

Komuna e Prishtines

Venue

Salla 1 Tetori
Pristina, Kosovo 10000 + Google Map