Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Komedia Lufta e Tretë Botërore / Third World War Comedy

October 11, 2018 @ 8:00 pm - 9:30 pm

E3

Komedia
LUFTA E TRETË BOTËRORE ndoshta, diçka diçka, s’po di s’po di…
11.10.2018 e enjte ora 20:00 ne Teatrin ODA

Rezervimi i biletave 038/049 246 555 ose me mesazh ne Facebook
https://m.facebook.com/teatrioda

Cmimi 3 euro.
Per studente, pensioniste e kategori sociale: 1.5 euro

LUFTA E TRETË BOTËRtORE ndoshta, diçka diçka, s’po di s’po di…

Komedi sarkastike e realitetit në Kosovë trajtuar përmes prizmit të së (pa)mundurës. Çka sikur bota të mbetej në mëshirën e Kosovës?

Shkruar nga: Lirak Çelaj dhe Rozafa Çelaj
Regjia: Florent Mehmeti
Asistent regjie: Rozafa Çelaj
Kostumet: Vesa Kraja

Luajnë: Kushtrim Qerimi, Rina Krasniqi, Gojart Kqiku, Daniela Markaj, Kaltrinë Zeneli, Flamur Ahmeti

Përkrahur nga: MKRS dhe Melodia PX

Details

Date:
October 11, 2018
Time:
8:00 pm - 9:30 pm
Cost:
E3
Event Category:

Organizer

Teatri ODA
Phone:
+386 49 246 555
Email:
info@teatrioda.com
Website:
http://www.teatrioda.com

Venue

Teatri ODA
Pallati i Rinise dhe Sportit
Pristina, Kosovo 10000
+ Google Map