Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Hardh Fest 2019

August 16, 2019 @ 10:00 am - August 19, 2019 @ 12:00 am

Festival in the land of grapes – Rahovec, Kosovo. Prepare yourselves to indulge in the finest wine that can be found in Kosovo all the while you enjoy some art and culture!

Festivali që sjell më së shumti turistë në Kosovë, Hardh Fest, sivjet po vjen me një ndryshim të madh.

Për herë të parë, ky festival tradicional do të mbahet në muajin gusht, konkretisht në datat 16, 17 dhe 18 gusht, në Konak të Rahovecit dhe është jubileu i 5 vjetorit të ribrendimit të festivalit më të vizituar ne Kosovë.

Hardh Fest sjell një nga eksperiencat më të bukura jetësore për të gjithë ata që e vizitojnë festivalin, duke nisur nga mikëpritja Rahoveciane deri te Hardh Campi që ka një pamje të bukur të vreshtave të Rahovecit, e më pas ka aktivitete të cilat kanë për qëllim promovimin e prodhimeve të rrushit por edhe mjedisit, kulturës dhe artit, një ngërthim ky që tashmë është shndërruar në storie suksesi.

Details

Start:
August 16, 2019 @ 10:00 am
End:
August 19, 2019 @ 12:00 am

Organizer

Hardh Fest
Website:
www.hardhfest.com

Venue

Rahovec
Rahovec
Rahovec, Kosovo 21000
+ Google Map