Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Etno Fest – Edicioni i 9-të

August 20, 2019 @ 12:00 am - August 25, 2019 @ 3:00 am

Festival of Art and Traditional Culture in Kukaj, Kosove.

EDICIONI I NËNTË I ETNO FEST

Festivali i Arteve dhe Kulturës tradicionale ETNO FEST sivjet do të mbahet nga data 20-25 gusht në etnokompleksin e fshatit Kukaj.

Nëntë vjet udhë në gjurmimin, afirmimin, zhvillimin dhe promovimin e vlerave të mirefillta nga artet, kultura dhe tradita jonë e pasur që po rrezikon të zhduket apo tjetërsohet nga të tjerët.

Nëntë vjet festival do të kulmojnë sivjet me nëntë shtylla të pasura programore.

Ju mirëpresim në Kukaj.

Details

Start:
August 20, 2019 @ 12:00 am
End:
August 25, 2019 @ 3:00 am

Organizer

Etno Fest
Phone:
049 593 082
Website:
www.etnofest.net

Venue

Kukaj
Etno Fest
Prishtine, Kosovo Albania
+ Google Map