Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Dita Botërore për Përkujtimin e Viktimave në Trafikun Rrugor

November 15, 2017 @ 9:00 am - November 19, 2017 @ 4:00 pm

Për herë të tretë në Kosovë do të shënohet aktiviteti tashmë tradicional#WDR2017

17 Nëntori 2017 është e diela e tretë e muajit e cila shënon Ditën Botërore për Përkujtimin e Viktimave në Trafikun Rrugor. Kjo ditë shënohet me qëllim të përkujtimit të miliona njerëzve që humbin jetën në aksidentet rrugore, por njëkohësisht edhe për mbështetje ndaj familjarëve të viktimave. Aksidentet e trafikut tash e sa vite nuk janë sfidë vetëm e shoqërisë dhe vendit tonë, por një shqetësim i madh global, i cili në shumicën e vendeve të botës është vrasësi më i madh i njerëzve.

Aktivitetet për shënimin e Ditës Botërore për Përkujtimin e Viktimave në Trafikun Rrugor sikurse edhe viteve tjera do të koordinohen nga Kolegji i Shkencave të Aplikuara Teknike “Tempulli” dhe partnerët e Forumit të Kosovës për siguri në rrugë.

Details

Start:
November 15, 2017 @ 9:00 am
End:
November 19, 2017 @ 4:00 pm
Event Categories:
,
Event Tags:

Organizer

Tempulli College
Phone:
00 381 38 22 22 55
Email:
info@tempulli.org
Website:
http://www.tempulli.org

Venue

Tempulli College
Rr. Eduard Lir 158, Arberia
Pristina, Kosovo 10000
+ Google Map