Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Dekonstruktimi i idesë së bashkimit Shqipëri – Kosovë / Deconstructing the idea of unity between Albania – Kosovo

February 11 @ 5:00 pm - 6:30 pm

Të nderuar/a sallonistë/e,

Ju ftojmë të merrni pjesë në sallonin e radhës, që mbahet me 11 shkurt 2020, nga ora 17:00 në Dit’ e Nat’ me temën:

“Dekonstruktimi i idesë së bashkimit Shqipëri – Kosovë: Çfarë mendojnë qytetarët?”

Hapja informuese dhe nxitëse do të bëhet nga: Adri Nurellari, politolog; Valëza Mjeku, Zyrtare e Sekretariatit për Aktivitete Politike, Lëvizja Vetëvendosje si dhe Berat Buzhala, Gazetar, Gazeta Express.

Ky sallon do të moderohet nga Eraldin Fazliu, Kryeredaktor, Prishtina Insight dhe editoriali do të shkruhet nga Donika Hamiti, publiciste.

Ku: Dit’ e Nat’, Prishtinë
Kur: 17:00-18:30, 11 shkurt 2020
Gjuha: Shqip/Anglisht

Sinqerisht,
Instituti Demokraci për Zhvillim (D4D)

Details

Date:
February 11
Time:
5:00 pm - 6:30 pm
Event Category:

Organizer

Democracy for Development (D4D)
Phone:
+381 38 224143
Email:
info@d4d-ks.org
Website:
http://www.d4d-ks.org/en

Venue

Dit’ e Nat’
Rr. Fazli Grajqevci,
Pristina, Kosovo 10000
+ Google Map