Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Aktivizim i rinisë – Do-okracia

September 25, 2017 @ 10:00 am - October 13, 2017 @ 10:00 am

Independent Institute for Political and Media Studies” në kuadër të projektit “Aktivizim i rinisë – Do-okracia” të financuar nga Komuna e Prishtinës dhe ofrimin e hapësirës nga “Inovation Center Kosova”, organizon trajnime dhe ligjërata ku u bënë thirrje të rinjve që të bëhen pjesë e këtij projekti. Do-okracia është modeli i katërt i Demokracisë që është duke u zhvilluar në Bashkimin Evropian, dhe për herë të parë ligjërohet në Kosovë nga IPMS me financim nga Komuna e Prishtinës, ku për këtë edhe do merrni certifikatë pjesëmarrjeje.
Për tu bërë pjesë e këtij aktiviti ju duhet të jeni nga mosha 16-30 vjeçare dhe duhet të dërgoni një CV tuajën të shkurtër në e-mail adresën: independent.ipms@gmail.com
Afati për aplikim është i hapur deri në ligjëratën/trajnimin e fundit, dhe kandidatët do të përzgjedhjen në bazë të renditjes së aplikimit se në cilën datë do të marrin pjesë.
Ligjëratat mbahen në lokalet e Inovation Center Kosovo, Adresa: Rruga Rexhep Mala, 28A, 10000, Prishtinë, afër menzës së studentëve

Details

Start:
September 25, 2017 @ 10:00 am
End:
October 13, 2017 @ 10:00 am
Event Categories:
,
Event Tags:
, ,

Organizer

Independent Institute for Political and Media Studies – IPMS
Phone:
+377 (0) 44 765 307
Email:
independent.ipms@gmail.com

Venue

Inovation Center Kosovo
Rruga Rexhep Mala, 28A,
Pristina, Kosovo 10000
+ Google Map